ELOprotect ACS - Anti Collision System dla VNA

ELOprotect ACS – ryzykowna jazda
wieloma pojazdami w wąskiej alejce

ELOprotect Anti Collision System (ACS) jest systemem bezpieczeństwa, który autonomicznie chroni pojazdy przed zderzeniem. W przypadku przekroczenia zdefiniowanego minimalnego odstępu ELOprotect ACS zapobiega kolizji poprzez interwencję i automatyczne wyhamowanie pojazdów.

Technologia laserowa zapewniająca wszechstronne bezpieczeństwo

Ten system bezpieczeństwa wykorzystuje inteligentną technologię, aby umożliwić jednoczesną pracę dwóch wózków widłowych w jednym wąskim korytarzu. Każdy wózek wyposażony jest w dwa lasery i w odróżnieniu od ELOprotect dodatkowo w jednostkę analizującą, która stale skanuje najbliższe otoczenie.

W przypadku wykrycia obiektów w strefach ochronnych, ELOprotect ACS automatycznie zmniejsza prędkość pojazdów lub - w razie potrzeby - zatrzymuje je. Kierowcy otrzymują również ostrzeżenia wizualne i dźwiękowe.

Elastyczne dopasowanie, niezależnie od marki

Systemy ELOKON działają na prawie wszystkich wózkach widłowych, niezależnie od producenta i rodzaju napędu. Dzięki możliwości dopasowania do istniejącej floty możemy dostosować nasze produkty do Państwa indywidualnych wymagań.

Korzyści ELOprotect ACS: są oczywiste

  • Ochrona przed kolizją dla wózków widłowych
  • Zgodność z wymogami ustawowymi
  • Obejmuje ochronę personelu do 7 metrów
  • Maksymalne bezpieczeństwo dla personelu i pojazdów
  • Zwiększone bezpieczeństwo pracy w magazynie
  • Inteligentna technika dla automatycznego bezpieczeństwa
  • Większa przepustowość w wąskich korytarzach
  • Możliwość stosowania na całym świecie
  • Podwójna ochrona pracowników, maszyn i infrastruktury

Potrzebujesz więcej informacji na temat ELOprotect ACS?

Chętnie prześlemy dalsze informacje na temat naszego systemu.

ELOprotect ACS – jak to działa?

Jeśli dwa pojazdy znajdują się jednocześnie w tym samym wąskim korytarzu, standardowy system ochrony osobistej o zasięgu 7 metrów nie jest wystarczający do skutecznego zapobiegania kolizjom z innymi pojazdami. Ze względu na względną prędkość obu pojazdów względem siebie, wymagane są znacznie szersze strefy ochronne.

ELOprotect ACS zapewnia taką ochronę dzięki inteligentnej technologii laserowej. Dwa specjalnie skonstruowane skanery, które stale monitorują najbliższe otoczenie, zwiększają zasięg systemu do 15 metrów. Gdy pojazd wjeżdża do korytarza, pola antykolizyjne są aktywne w kierunku, w którym jedzie. Dotyczy to również sytuacji, gdy pojazd zatrzymuje się.

Jeżeli drugi pojazd znajdzie się w rozszerzonej strefie ochrony przed kolizją, wynoszącej 15 metrów, ELOprotect ACS automatycznie redukuje prędkość wózka do prędkości pełzania. W przypadku wjazdu w strefę ochrony osobistej wynoszącą 7 metrów, pojazd zostaje zatrzymany. Kierowcy otrzymują również ostrzeżenia wizualne i dźwiękowe.

Po zażegnaniu niebezpieczeństwa w strefie ochrony przed kolizją, alarm automatycznie się wyłącza. W strefie ochrony osobistej kierowca może wyłączyć alarm i kontynuować pracę, gdy tylko osoba opuści tę strefę. W ten sposób można praktycznie wykluczyć wypadki pomiędzy dwoma pojazdami w wąskim korytarzu, jak również wypadki z udziałem pieszych.


Więcej informacji:

Chcesz dowiedzieć się więcej o ELOprotect ACS?

Z przyjemnością prześlemy dodatkowe informacje na temat naszego systemu.

ELOprotect ACS

Mobile Safety and Assistance Systems Flyer (pdf)

Specyfikacja
Prosimy o kontakt:

Jaka jest suma 7 i 2?

Więcej rozwiązań dla intralogistyki