Wózki autonomiczne Stöcklin: bezpieczne prowadzenie z ELOshield

Stöcklin AGVs: bezpieczne prowadzenie z ELOshield
Mobilny system ostrzegania zapobiega kolizjom pojazdów przemysłowych

Wykorzystanie sterowanych automatycznie wózków autonomicznych (AGV) w intralogistyce rośnie - i to w szybkim tempie. Jest wiele różnorodnych przyczyn tego faktu: rozwój cyfryzacji i zautomatyzowanych procesów wymagają nowego podejścia do niektórych problemów w branży. Na przykład zmieniające się oczekiwania klientów i ich zapotrzebowanie na krótszy czas dostawy wpływają na rozwój koncepcji zrównoważonej logistyki.

Wózki autonomiczne odgrywają integralną rolę w tym procesie, ponieważ gwarantują niezawodny przepływ materiałów - 24/7. Nasza innowacyjna tarcza ochronna ELOshield zapewnia bezpieczeństwo tego typu pojazdom w ruchu.


Sytuacja wyjściowa
W pełni autonomiczne pojazdy

Korzystanie z systemu ostrzegania ma ogromny sens, ponieważ działanie pojazdów autonomicznych może nie tylko generować szereg wyzwań, ale również zagrożeń dla bezpieczeństwa. Wypadki z udziałem personelu magazynu czy kolizje z innymi pojazdami mogą pojawić się bardzo szybko, jeśli środki bezpieczeństwa są niewystarczające. Szczególnie w przypadku, gdy pojazdy autonomiczne (AGV) lub ich ładunki są niskie, przez co łatwo ich nie zauważyć.

Rozwiązanie
wyposażone w system ostrzegawczy ELOKON

W takiej sytuacji pomóc może innowacyjny system ostrzegania i wspomagania kierowcy ELOshield. Dlatego właśnie szwajcarski ekspert w obszarze pojazdów przemysłowych i wózków widłowych Stöcklin zainstalował go w swoich pojazdach autonomicznych (AGV). System okazał się świetnym rozwiązaniem dla firmy z sektora motoryzacyjnego, która zamontowała moduły ELOshield we wszystkich swoich pojazdach, zarówno załogowych, jak i zautomatyzowanych. Jeśli wózek widłowy zbliża się do pojazdu autonomicznego AGV, system ostrzegania automatycznie wykrywa potencjalne niebezpieczeństwo i zmniejsza jego prędkość. Jeśli pojazdy zbliżą się do siebie, AGV zostaje zatrzymany. A gdy wózek opuści strefę zagrożenia, AGV może wznowić pracę.

Zwiększone bezpieczeństwo
dla personelu magazynu

Aby dodatkowo zapobiec wypadkom między pojazdami autonomicznymi (AGV) a pracownikami w magazynie, personel nosi ze sobą osobiste moduły wielkości smartfona. Dzięki temu AGV automatycznie rozpoznaje ich obecność, kiedy tylko się do nich zbliży. Następnie hamuje, aby zapobiec niebezpieczeństwu.

System ostrzegawczy idealny dla flot mieszanych

Te przykłady ilustrują kluczowe zalety ELOshield: system wspomagania kierowcy może być zainstalowany w różnych pojazdach przemysłowych, wózkach widłowych lub cobotach dowolnego typu, z dowolnego rocznika i niezależnie od typu napędu. Jest również niezależny od OEM. Krótko mówiąc: umożliwia to klientom ELOshield ujednolicenie floty mieszanej i zapewnienie, że wszystkie pojazdy spełniają te same normy bezpieczeństwa.


O Grupie Stöcklin

Od 1934 roku szwajcarska grupa Stöcklin jest kompetentnym partnerem na całym świecie w zakresie innowacyjnych rozwiązań logistycznych dla klientów. Jako doświadczony międzynarodowy integrator systemów intralogistycznych, Stöcklin wspiera swoich klientów od fazy planowania i rozwoju, aż po dostarczanie kompletnych systemów „pod klucz” w zakresie logistyki magazynowej i zautomatyzowanego zarządzania magazynem.


Więcej informacji:

Potrzebujesz więcej informacji na temat ELOshield?

Chętnie prześlemy Państwu dalsze informacje na temat naszego systemu wspomagania kierowcy dla pojazdów przemysłowych i wózków widłowych.

Folder firmowy

ELOshield folder (pdf)


Prosimy o kontakt:

Prosimy dodać 4 i 7.