Bezpieczeństwo maszyn i procesów | ELOKON – maszyny i procesy

Rozwiązania bezpieczeństwa maszyn i procesów
Audyty bezpieczeństwa, modernizacje maszyn i instalacji, potwierdzenie zgodności

Bezpieczeństwo maszyn i procesów to fundament odpowiedzialnego biznesu. Według szacunków, z obsługą maszyn związanych jest ponad 70% wypadków przy pracy. Obrażenia ciała, uszkodzenia mienia czy maszyn poważnie zakłócają pracę przedsiębiorstwa, a przywrócenie stanu pierwotnego może być niemożliwe lub wiązać się z dużymi kosztami. Misją ELOKON jest zapobieganie stratom, połączone z troską o ludzkie zdrowie i środowisko naturalne. Dzięki więcej niż 25-letniemu doświadczeniu dobieramy optymalne rozwiązania, gwarantujące ochronę personelu przy jednoczesnym zachowaniu wydajności produkcji.

Nasze certyfikaty

Wykonujemy audyty bezpieczeństwa maszyn, dbamy o dobór urządzeń ochronnych, projektujemy i wdrażamy techniczne środki bezpieczeństwa. Prowadzimy także szkolenia z bezpieczeństwa maszyn.


Dlaczego warto współpracować z ELOKON?

Specjaliści z rzetelną wiedzą techniczną

Skorzystasz z wiedzy i doświadczenia ekspertów z wielu dziedzin: automatyków, mechatroników, elektryków, mechaników oraz specjalistów BHP i PPOŻ.

25 lat doświadczenia w realizacji zróżnicowanych projektów

Prowadziliśmy audyty oraz zaawansowane prace projektowe i wdrożeniowe na terenie Europy, a także w: USA, Brazylii, Korei Południowej, Chinach.

Doskonała orientacja w bieżących wytycznych

Wnikliwie przeanalizujemy sytuację w Twoim przedsiębiorstwie pod kątem norm, takich jak m.in.: wymagania prawne dla maszyn, Deklaracja Zgodności EC, Deklaracja Zgodności WE.

Kompleksowe wsparcie analityczne, projektowe i techniczne

Ocena stanu maszyn, dostosowanie maszyn do wymagań minimalnych czy dobór urządzeń ochronnych – to tylko niektóre z działań, dzięki którym zwiększysz bezpieczeństwo.

Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków

Posiadamy polisę na kwotę 20 mln zł. Obejmuje ona ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków przy pracach lub z winy prac, które wykonujemy w innych zakładach pracy.

Neutralność produktowa i obiektywne doradztwo, bez sprzedaży komponentów określonych marek

Nie prowadzimy sprzedaży komponentów określonych marek i nie współpracujemy z producentami sprzętu. Doradzimy optymalne dla Twojego przedsiębiorstwa rozwiązania.


Rozwiązania ELOKON w skrócie

Zadbaj o bezpieczeństwo maszyn i bezpieczeństwo procesów z ELOKON

Skorzystaj ze sprawdzonych rozwiązań, zwiększających bezpieczeństwo: maszyn, procesów oraz instalacji przemysłowych. Pomożemy Ci stworzyć i uruchomić bezpieczne systemy technologiczne, niezależnie od stopnia ich skomplikowania.

Chętnie dzielimy się wiedzą w trakcie seminariów i szkoleń wewnętrznych. Aktywnie wspieramy procesy projektowania, modernizacji oraz użytkowania maszyn i instalacji przemysłowych. Jeśli interesuje Cię import maszyn spoza UE, podpowiemy, na jakie elementy warto zwrócić szczególną uwagę.

Dalsze informacje

Potrzebujesz więcej informacji w temacie bezpieczeństwa przemysłowego?

Z przyjemnością przekażemy Państwu dalsze informacje dotyczące zabezpieczenia bezpieczeństwa przez ELOKON.

Folder firmowy

Bezpieczeństwo w przemyśle