Kariera - Praca w ELOKON

Kariera
Twój start w ELOKON

ELOKON to innowacyjny pracodawca, zapewniający możliwość jak najlepszego wykorzystania umiejętności i kwalifikacji – zarówno młodym osobom, jak i doświadczonym specjalistom. Realizując ideę Industry 4.0. opracowujemy kompleksowe rozwiązania bezpieczeństwa dla przemysłu i intralogistyki. Jesteśmy po to, by uwolnić Twój potencjał: zarówno jeśli chcesz rozpocząć karierę, połączyć praktyczne szkolenie zawodowe ze studiami, jak i kontynuować rozwój zawodowy. Będąc pracownikiem ELOKON, możesz liczyć na elastyczne warunki pracy oraz inicjatywy prorodzinne.   

ELOKON jako pracodawca

Relacje z pracownikami postrzegamy jako długotrwałe partnerstwo, którego fundamentem są wzajemne zaufanie i zrównoważony rozwój. Najwyższy priorytet stanowi praca zespołowa, umożliwiająca wzajemne wsparcie oraz współpracę prowadzącą do wspólnego celu. Kluczem jest otwarta komunikacja i prosta hierarchia.

Benefity ELOKON? Pewnie, że tak. Bezpieczny sukces.

  • Elastyczne godziny pracy
  • Praca z prestiżowymi klientami międzynarodowymi
  • Warunki pracy przyjazne dla rodziny
  • Dynamiczna, zmotywowana załoga
  • Proste hierarchie / szybkie procesy decyzyjne
  • Zakładowy system emerytalny
  • Eventy dla pracowników

Dołącz do ELOKON

Czekamy na Twoje zgłoszenie w formie elektronicznej.

Nasi pracownicy

Niezależnie od stanowiska - jako praktykant, inżynier serwisu czy kierownik projektu - dzień pracy pracowników ELOKON jest zróżnicowany i wypełniony ciekawymi zadaniami. Dowiedz się więcej o ich codziennych obowiązkach i drodze do ELOKON!

Moja droga do ELOKON

Pod wieloma względami poszłam klasyczną drogą studiów biznesowych, gdzie od razu zainteresowałam się obszarem relacji z klientami. Moje doświadczenie w pracy w innych krajach, takich jak Kanada, Hiszpania, Malta czy RPA, poszerzyło moje zrozumienie podejścia opartego na rozwiązaniach i docenienie wymiany informacji i wiedzy.

W 2013 roku otrzymałam od mentora szansę na pełniejsze zanurzenie się w działaniach zakupowych i marketingowych. Od tego czasu bardzo lubię pogłębiać wiedzę na temat procesów zachodzących w fabrykach i magazynach oraz mieć możliwość opracowywania rozwiązań z zakresu robotyki, które są indywidualnie dopasowane do wymagań klientów.

W lipcu 2021 roku skontaktował się ze mną ELOKON i zaproponował mi wyzwanie, które z radością przyjęłam i cieszę się z tej nowej drogi zawodowej.

 

Moje obowiązki

Zgodnie ze strategią "Lead & Expand" grupy ELOKON, moim zadaniem jest zarządzanie procesami handlowymi, strategicznymi i operacyjnymi oraz rozwój innowacyjnej gamy produktów ELOKON, zwiększając tym samym aktywność firmy we Francji.

Rola Sales Managera wymaga szeregu umiejętności, takich jak: 360-stopniowa wizja rynku, znajomość nowych technologii, benchmarking, komunikacja i marketing. Każdego dnia mogę liczyć na wsparcie całego zespołu ELOKON, dzięki czemu mogę sprostać tym oczekiwaniom.

Co najbardziej lubię w pracy w ELOKON

To, co szczególnie podoba mi się w mojej pracy w ELOKON, to praca w międzynarodowym środowisku - i świadomość, że mimo iż pochodzimy z różnych środowisk i kultur, wyznajemy te same wartości korporacyjne i dążymy do ogólnego sukcesu przedsiębiorstwa. Satysfakcjonujące są również codzienne wyniki, które można osiągnąć dzięki proaktywnej współpracy w zespole. Nie mówię jeszcze po niemiecku, ale cieszę się, że będę mogła lepiej poznać ten język!

Ważne dla mnie w ELOKON

Kiedy dołącza się do nowej firmy w kraju innym niż ojczysty, trzeba być elastycznym i umieć się dostosować, ale ja od samego początku czułam się bardzo mile widziana. Miałam okazję spędzić tydzień w siedzibie ELOKON w pobliżu Hamburga i bardzo spodobała mi się pozytywna atmosfera pracy i etos, którego doświadczyłam podczas rozmów kwalifikacyjnych. Szybko poczułam się częścią zespołu.

Moja droga do ELOKON

Od dziecka interesowałem się rzemiosłem i obróbką drewna, ponieważ członkowie mojej rodziny byli stolarzami. Później studiowałem mechatronikę w Hamburgu-Harburgu. Podczas praktyki w firmie produkującej wózki widłowe poznałem profil zawodowy programisty, który bardzo mnie zainteresował. Kiedy mój tamtejszy przełożony przeniósł się do ELOKON, skontaktował się ze mną i zapytał, czy jestem zainteresowany pracą w tej firmie. W ten sposób rozpoczęła się moja kariera inżyniera ds. rozwoju.

Moje obowiązki

Oprócz pracy nad laserowymi systemami ochrony osób zajmuję się również systemami wspomagającymi, takimi jak ELOshield. Wraz z różnorodnym zespołem inżynierów i techników należę do działu rozwoju, w którym jednym z moich zadań jest nadzorowanie nowych projektów.

Szczególnie interesującym tematem są obecnie wearables w intralogistyce, a moi koledzy i ja pracujemy nad innowacjami w tej dziedzinie.

Co najbardziej lubię w pracy w ELOKON

Jedną z rzeczy, które najbardziej lubię, jest różnorodność mojej pracy. Mogę wykorzystać wszystkie obszary mechatroniki, ponieważ opracowywane rozwiązania obejmują zarówno elektronikę, jak i oprogramowanie.  Częścią mojej pracy jest również projektowanie modeli 3D CAD dla rozwoju produktów i prototypów. Wszystkie te czynności sprawiają, że moja praca jest bardzo różnorodna i nigdy nie jest nudna. Ponadto bardzo podoba mi się interakcja w firmie, gdzie wszyscy się znają, co prowadzi do wspaniałej atmosfery w zespole. To jest to, co naprawdę cenię w ELOKON.

Ważne dla mnie w ELOKON

Moim pierwszym projektem w ELOKON było opracowanie prototypu na targi handlowe. Chodziło o zmianę jednego z naszych produktów w urządzenie do noszenia. W ramach tego projektu powierzono mi dużą odpowiedzialność i jednocześnie dużą swobodę rozwoju. Wraz z moimi kolegami mogłem przetestować wiele różnych technologii i ocenić możliwości integracji. Bardzo mi się to podobało i była to dla nas wszystkich bardzo wartościowa lekcja.

Co ważne w ELOKON - oprócz pracy jest jeszcze wiele innych atrakcji. W odbywających się dwa razy w roku spotkaniach integracyjnych uczestniczą wszyscy pracownicy firmy i organizowane są różnorodne zajęcia, które dają dużo radości i stwarzają swobodną atmosferę wśród całego zespołu.

 

 

Moja droga do ELOKON

Moja kariera jest głęboko zakorzeniona w sprzedaży międzynarodowej, dziedzinie, która mnie pasjonuje. Jestem niezmiernie dumna ze wspierania kontaktów, budowania solidnych relacji i, co najważniejsze, wywierania znaczącego wpływu. Moja podróż zawodowa miała znaczący wkład w różne firmy produkcyjne, szczególnie w branży przeciwpożarowej i bezpieczeństwa.

W 2023 roku dołączyłam do zespołu ELOKON jako Inside Sales Manager, rola, która pozwoliła mi poszerzyć moją wiedzę i nadal wywierać znaczący wpływ.

 

Moje obowiązki

Jako kluczowy gracz w naszym zespole, pomagam przeprowadzać badania rynkowe i docierać do klientów docelowych na rynku amerykańskim i europejskim. Skupiam się przede wszystkim na opracowywaniu inicjatyw, które napędzają kampanie marketingowe w celu skutecznej kwalifikacji potencjalnych klientów.

Ponadto współpracuję z zespołem sprzedaży i marketingu w celu opracowania inicjatyw, które wzmacniają naszą markę i relacje z klientami.

Co najbardziej lubię w pracy w ELOKON

Jesteśmy zgranym i zróżnicowanym kulturowo zespołem, co najbardziej lubię w pracy w ELOKON. Każdy z nas wnosi coś innego, niezależnie od tego, czy jest to pomysł, zdanie, które wypowiadamy, czy coś, czego nie wiemy o drugiej osobie; to sprawia, że jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Często się śmiejemy i to jest coś bardzo pozytywnego.

Ważne dla mnie w ELOKON

Uważam, że ELOKON to świetna firma z niesamowitymi produktami i rozwiązaniami.

Wspaniale jest widzieć zadowolonych klientów naszych rozwiązań i podobała mi się wizyta w fabryce dużej firmy motoryzacyjnej, która korzysta z systemu ELOKON ELOshield w celu zapewnienia bezpieczeństwa pieszych w miejscu pracy.

ELOKON Insights

Wintermeeting 2019

Tworzenie zespołu w stylu ELOKON

Kluczem do sukcesu ELOKON są nasi pracownicy. Tegoroczne spotkanie zimowe kolejny raz okazało się wielkim sukcesem.

 

ELOKON beim Wintermeeting 2019

Dołącz do zespołu - oferty pracy


Aplikuj teraz

Nie znalazłeś odpowiedniej oferty pracy? Doskonale do nas pasujesz, ale obecnie nie ma dla Ciebie wolnego stanowiska? Z radością powitamy zgłoszenie z Twojej inicjatywy.

Prześlij CV i list motywacyjny z informacją, dlaczego jesteś zainteresowany pracą w ELOKON. Prosimy również o podanie szczegółów dotyczących warunków, w jakich szukasz nowego wyzwania (obszary odpowiedzialności, region, sektor).

Wyślij aplikację


Masz jeszcze pytania?

Wszelkich informacji udzieli Ci Joanna Mikulska.

T. 48665106122 E. praca@elokon.pl