Ochrona wąskich korytarzy w magazynie – ELOprotect | ELOKON

ELOprotect - system bezpieczeństwa dla wózków widłowych
zapewnia mobilną ochronę personelu i unikanie kolizji w magazynach

Mobilny system ELOprotect służy do zabezpieczenia osób i wózków widłowych pracujących w wąskich korytarzach magazynów wysokiego składowania – w których operuje wózek, a wolna przestrzeń między bokiem wózka, a regałem jest mniejsza od 50 cm.

ELOprotect zgodnie z dyrektywą maszynową jest urządzeniem w pełni automatycznym i działającym niezależnie od operatora wózka. Jego podstawowym zadaniem jest zapobieganie występowaniu nieszczęśliwych wypadków. Typowym miejscem zastosowania ELOprotect są magazyny, w których praca wózków i osób w danym korytarzu może odbywać się tylko naprzemiennie.


ELOprotect jest nagrodzony


Uniwersalny – dedykowany dla wszystkich wózków systemowych

ELOprotect można instalować na nowych wózkach typu VNA dowolnego producenta. Jedynym warunkiem jest fabryczne przystosowanie wózka do jego montażu. ELOprotect można również instalować na wózkach w istniejącej flocie u klientów.

Spełniajacy najwyższe standardy: skuteczny i łatwy w obsłudze

Podstawowa wersja systemu ELOprotect składa się z jednostki centralnej wyposażonej w elektroniczne elementy sterujące, panelu kontrolnego z wyświetlaczem oraz dwóch skanerów laserowych. W zależności od wymagań system ELOprotect może być wyposażony w dodatkowe opcje:

Automatyczne przełączenie w tryb pełzania w sytuacji gdy skaner laserowy jest zakryty i nie ma możliwości detekcji obszaru pracy. Automatyczna aktywacja i dezaktywacja systemu zaprojektowana w ten sposób by obiekty stałe i ruchome znajdujące się poza korytarzem nie uruchamiały systemu.

ELOKON @ Amazon Logistics Centre Graben - realizacja dużego projektu zakończona.

ELOKON zrealizował wielki projekt.
W Amazon w Graben.

Federal Mogul logo

Bezpieczna jazda.
W Federal Mogul z ELOprotect.

Culina logo

Systemy bezpieczeństwa ELOprotect.
Dla Culina Logistics.

Korzyści systemu ELOprotect: są oczywiste:

  • Maksymalne bezpieczeństwo dla ludzi i pojazdów
  • Moduły komfortu zapewniają większą wydajność
  • Większa przepustowość w wąskich korytarzach
  • Kompatybilny z wszystkimi głównymi modelami wózków widłowych
  • Inteligentna technologia zapewniająca zautomatyzowane bezpieczeństwo

Potrzebujesz więcej informacji na temat ELOprotect?

Zasada działania

System ELOprotect (MGAL) umożliwia bezpieczną pracę wózka w wysokich korytarzach poprzez kontrolę obszaru poruszania się wózka (pola ochronne i ostrzegawcze przed i za wózkiem) i w momencie wykrycia człowieka lub przeszkody daje operatorowi sygnał optyczny i akustyczny, zmniejsza prędkość poruszania się wózka i zatrzymuje go przed przeszkodą w bezpiecznej odległości.

Identyfikacja korytarzy roboczych (typ korytarza, wjazd/wyjazd, koniec korytarza) oraz położenia wózka w korytarzu opiera się na systemie fotokomórek zainstalowanych na wózku i reflektorów odblaskowych umiejscowionych odpowiednio w korytarzach roboczych oraz module kontrolera kierunku i prędkości jazdy wózka.

Więcej informacji

Potrzebujesz więcej informacji na temat ELOprotect?

Z przyjemnością przekażemy Państwu dalsze informacje na temat naszego systemu bezpieczeństwa zabezpieczania wąskich korytarzy.

ELOprotect

System bezpieczeństwa dla VNA (pdf)

Parametry techniczne
Prosimy o kontakt:

Jaka jest suma 3 i 6?

Więcej rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo w intralogistyce